https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ЕМОТИВНО ФОТО: Гркот ја прослави првата награда „Коби Брајант“, со семјеството

фото: FIBA.BASKETBALL (Архива)

Освен што му е прва МВП награда во 5-тиот настап на Ол-Стар натпреварите, грчкиот интернационалец ја освои и првата награда која е посветена и од оваа година го носи името на трагично загинатата легенда, Коби Брајант.

Јанис Адетокумбо постигна 35 поени (16/16 од поле) и има највисок процент на постигнати поени (28.8) меѓу играчите со најмалку 5 настапи на ол-Стар викендите. Зад него се Кевин Дјурант со 25 и Леброн Џејмс со просек 22.9 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top