ЕВРОПА

Емил и против Реџана со ист рецепт

фото: FIBA

Македонскиот стратег славеше и во второто коло во рамките на ФИБА Еврокупот, со 91:84 против италијанскиот претставник, откако во првата рунда го совлада тимот на Сарагоса.

Повторно Шакиќ беше најдобар на теренот, со 21 поен колку што имаше и Чери. Во следната рунда завршува серијата три домашни меча за Саратов, против Хапоел Галил Гилбоа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top