https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Ѕверското забивање на Вајли, потег на викендот во изборот на basketball.mk

foto: @Casademont Zaragoza

Иако екипата на Сарагоса загуби во дуелот со Хувентуд на Нено Димитријевиќ, со 95:100 во рамките на 25-то коло во АЦБ шпанската лига, потегот на викендот во нашиот избор е забивањето на Џејкоб Вајли.

Нашиот нов репрезентативец, уште на квалификацискиот турнир во Перм покажа дека ќе биде огромно засилување за Македонија, а во првите натпревари во Сарагоса го покажува истото и за шпанската екипа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top