https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Џиле се враќа таму каде донесе историски успех

foto: Buducnost VOLI / ABA Liga

Ја одбележа најславната сезона на Будуќност, со триумф во АБА лигата во финалето против Црвена звезда. Создаде компактна и воинствена екипа, која се бореше подеднакво и дома и на гости.

Составот од Морача под негова палка постави евролигашки рекорд за постигнати тројки на еден натпревар (21, 2018), а Подгорица го засака кога го грабна микрофонот од водителот и рече „Ова не е театар, бре!“.

Александар Џикиќ, поранешниот селектор на Македонија, се врати на клупата на црногорскиот гигант, во обид повторно, заедно, да се вратат во европските височини. Им посакуваме среќа!

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top