ЕВРОПА

Џикиќ не згреши со Вајли

фото: FIBA

Македонскиот репрезентативец беше првата ѕвезда на Будуќност Подгорица на гостувањето кај Улм, во четата на поранешниот наш селектор, во победата со 79:86 во рамките на УЛЕБ Еврокупот.

На довербата на Александар Џикиќ за место во стартните 5, Вајли врати со 16 поени со учинок 7/11 за два поена и 2/2 од линијата за слободни фрлања, што беше надополнето и со три скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top