ЕВРОПА

Дубљевиќ и Димитријевиќ топло пречекани, па совладани

foto: ACB Photo / M. Á. Polo

Црногорскиот и македонскиот интернационалец беа дочекани со алпаузи во салата Морача на мечот со Будуќност ВОЛИ во рамките на Еврокупот на УЛЕБ, а потоа домаќинот ги совлада со 71:70 во неизвесен дуел.

Нено имаше 2 поена за 10 минути, а Бојан кој се врати каде почна да игра кошарка, имаше 7 поени со 6 скока за 20 минути. Будуќност сега има 2/0 на третата, а Валенсија 1/1 на четвртата позиција во групата Б.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top