ЕВРОПА

Дружината на Симке мали, му се реваншира на најлутиот ривал

фото: FIBA

Барселона со убедливи 63:102 победи против Реал Мадрид во финалето на шпанското јуниорско првенство, реванширајќи му се на Кралскиот клуб за поразот во финалето на Евролигата.

Нашиот репрезентативец Теодор Симиќ постигна 4 поени со 1 скок и со 1 асистенција, за повеќе од 9 минути поминати во игра. Кај сениорите, Барса исто така славеше против Реал.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top