МАКЕДОНИЈА

Драган Бајиќ е нов селектор на Македонија

foto: ABA Liga, Zeljko Baksaj, Domagoj Vranar, Go

Српскиот стратег (47) кој седеше на клупите на Игокеа и Черно Море, чија кариера трае од 2007-та година, а како играч има настапувано за Поткозарје и за Игокеа, ќе биде новиот предводник на македонската А селекција.

Бајиќ го наследува Александар Тодоров, кој ќе продолжи со клупските обврски. Македонија не успеа да се пласира на следното европско првенство, а следниот предизвик се квалификациите за следното светско првенство.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top