https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Домашниот терен ќе ни ги олесни (прет)квалификациите?

фото: FIBA

Во нашата престолнина ќе се играат мечевите од групата „Ф“ во мундијалските претквалификации, а на гости ќе ни дојдат Швајцарија и Словачка. Целта е да се помине првата фаза од системот за пласман на наредното СП, кое ќе се игра 2023-та година.

На 12-ти и на 16-ти август се соочуваме со Швајцарците, а на 14-ти и на 18-ти против Словачка. Селекциите што ќе се пласираат на првите две позиции во групата, ќе обезбедат место во главната фаза од квалификациските мечеви за светското првенство.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top