https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Домашен пораз за ФМП во дуелот со МЗТ 2

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (архива, фото: Александар Ристовски).

Со одлична втора и последна четвртина, играчите на развојната екипа на МЗТ извојуваа победа во Кисела Вода, со 82:84 во дуелот од 21-то коло. Академија има 10/9 на третата позиција, додека МЗТ Скопје 2 има 5/13 на осмата позиција на табелата.

Последните 10 секунди од овој меч беа екстремно возбудливи, но не го сменија конечниот исход – прво Максим Митевски промаши две слободни за гостите, а потоа домаќините имаа три шута за победа, но ги промашија и резултатот остана непроменет.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top