МАКЕДОНИЈА

Домаќините имаа најдобар стрелец, во поразот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Монтгомери реализира 22 поена со 13 скока и 3 асистенции, за 40 минути игра во загубениот натпревар од ТФТ, со 74:90. Кај домашните, Максим Митевски имаше 15 поени, Зекири постигна 11 поени, а Стојановски постигна 10 поени.

Кај гостите, Андерсон реализира 20 поени, Херис имаше 19 поени со 5 скока и 3 асистенции, а Смит постигна 19 поени на кои додаде 15 скока. Решавачки за исходот беше последниот период, во кој гистинската екпа имаше резултат 19:30.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top