https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Дома остануваат Младеновски и Симоновски

фото: FIBA

Селекторот Александар Тодоров го објави список на патници за Перм, турнирот по кој ќе знаеме дали ќе учествуваме на следниот Еуробаскет, кој ќе се одигра 2022-та година.

Во чартерот за Русија, ќе влезат:

Ненад Димитријевиќ
Војдан Стојановски
Дамјан Стојановски
Бојан Трајковски
Стојан Ѓуроски
Бојан Крстевски
Виктор Ефремовски
Дамјан Робев
Кристијан Николов
Андреј Магдевски
Теодор Симиќ
Филип Бакоч
Андреј Митревски
Лука Савиќевиќ
Џејкоб Вајли

Првиот натпревар го играме на 18-ти февруари, против селекцијата на домаќинот на ЕП, Италија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top