МАКЕДОНИЈА

Добро прогнозираме – Бубе го води Работнички!

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Репрезентативниот центар ја има лидерската улога во редовите на нашата најтрофејна екипа, што се покажа и на дербито во Аеродром, во кое Работнички славеше со 74:75 и има скор 2:0 во меѓусебните дуели во регуларниот дел од актуелната сезона (94:90).

Младеновски немаше многу поени, само 6, со шут од поле 3/4 (75%), без загубена топка, со 10 скока, со една асистенција, со една украдена топка и со највисока валоризација од 20 индексни поени, најмногу на натпреварот, со што го заслужи епитетот МВП.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top