https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Ѓорѓевиќ е немесис за Хувентуд

foto: Club Joventut Badalona

Шпанската екипа за која настапува нашиот репрезентативен плејмејкер, Ненад Димитријевиќ загуби и во второто УЛЕБ Еврокуп 1/4 финално соочување со италијанскиот гигант Виртус Болоња, предводен од српскиот стратег Александар Ѓорѓевиќ.

Резултатот на вториот меч беше 78:84, а Нено постигна 7 поени, со 2 скока и една асистенција. Бадалона се уште ја пече тројката на Ѓорѓевиќ за конечните 70:71 за Партизан, на три секунди до крајот во финалето на КЕШ 92-та во Истанбул.

Резултати 1/4 финале:

Хувентуд – Виртус 78:84 (0:2)
Левалоа – Гран Канарија 66:64 (0:2)
Монако – Будуќност 64:74 (1:1)
УНИКС – Локомотив 86:74 (1:1)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top