https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Димитријевиќ пред нов предизвик

foto: Club Joventut Badalona

Македонскиот интернационалец и официјално се пресели од Хувентуд во Валенсија, каде ќе ја продолжи кошаркарската кариера во наредните 4 години. Нено им се заблагодари на луѓето во клубот каде проникна и се претвори во еден од најдобрите плејмејкери во шпанската АЦБ лига, во моментов:

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top