ЕВРОПА

Димитријевиќ на рехабилитација, нема да игра за Македонија

foto: Miguel Ángel Polo – Valencia Basket

Плејмејкерот на Валенсија се повреди на мечот со Будуќност во Подгорица, кој неговата екипа го загуби со 71:70 во рамките на УЛЕБ Еврокупот – има скинат мускул на задната страна на десниот бут.

Македонецот ќе паузира 6 недели и ќе ги прескокне квалификациите за СП, што нашата селекција ќе ги игра во ноемврискиот прозорец. Противници ни се Шпанија во Скопје и Украина во Киев.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top