МАКЕДОНИЈА

Димитријевиќ го постигна победничкиот кош

acb Photo / Albert Martín

На 5 секунди до крајот на мечот меѓу Морабанк Андора и Валенсија, македонскиот плејмејкер реализира 2 поена за конечните 75:76, во рамките на 7-то коло во АЦБ шпанската лига.

Ненад Димитријевиќ имаше 14 поени и беше трет стрелец кај својот тим, зачинети со 6 скока. По оваа победа, Валенсија има учинок 4/3 и се наоѓа на седмата позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top