ЕВРОПА

Димитријевиќ и Валенсија со победа почнаа во Европа

foto: Miguel Ángel Polo – Valencia Basket

Шпанскиот претставник го совлада грчкиот Промитеас со 92:82 на отворањето на јубилејната 20-та сезона во УЛЕБ Еврокупот. Македонскиот репрезентативец имаше солиден настап.

Ненад Димитрјевиќ постигна девет поени, имаше единаесет асистенции и два скока. Најдобар стрелец на Валенсија беше Лабејри со 23 поени, а за Промитеас Геди со 13 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top