https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Десеткуваниот Работнички покажа желба, но немаше сила

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Најтрофејната македонска екипа беше поразена од Борац со 77:82 во првиот меч од балон-турнирот во Србија, во рамките на АБА 2 лигата. Македонската гордост отпатува со 7 играчи, поради што на подобра игра не можеше ни да се надева.

Противникот водеше со +22, центарци се вратија во живот, во последните напади дури и поведоа, но кратката ротација си го направи своето. Питс постигна 26 поени кај нашиот претставник, Танасковиќ имаше 22 кај победничката екипа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top