https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 8: Америка ја приземји Србија, Јапонија ја изненади Франција

фото: FIBA

Апсолутниот фаворит за златото ќе игра за седмото редоследно на ЛОИ, а домашната селекција беше поупорна од триколор(к)ите.

Со доминантна партија во текот на целиот меч, САД славеа против нашиот северен сосед, додека домаќинот има сигурно сребро и го освои првиот олимписки медал.

Резултати:

САД – Србија 79:59
Јапонија – Франција 87:71

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top