https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 7: Батум ја расплака Словенија, Австралија немаше шанси со САД

фото: FIBA

Во последниот напад Клемен Препелиќ беше изблокиран од Николас Батум и не успеа да положи за финале, а Американците со убедливата победа против Австралија покажаа зошто се дојдени на овој турнир.

Лука Дончиќ го оствари само третиот трипл-дабл во историјата на ЛОИ, со 16 поени, 18 асистенции и 10 скока. Леброн Џејмс имаше т-д во Лондон 2012-та, а Александер Белов во Монтреал 1976-та година.

Резултати:

САД – Австралија 97:78
Франција – Словенија 90:89

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top