https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 6: Србија во супер натпревар ја совлада Кина и закажа полуфинале

фото: FIBA

Нашиот северен сосед продолжи во битката за златниот медал на ЛОИ во Токио, со победата против Кина. Но, на претпоследната станица ќе се сретне со апсолутниот фаворит, селекцијата на САД која славеше против Австралија.

На другата страна, во понеизвесните 1/4 финални соочувања поуспешни беа Јапонија од Белгија, односно Франција од Шпанија.

Резултати:

Кина – Србија 70:77
Австралија – САД 55:79
Јапнија – Белгија 86:85
Шпанија – Франција 64:67

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top