https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 5: Словенија против Франција, Американците со Австралијците

фото: FIBA

Лука Дончиќ ја предводеше словенечката селекција до историското полуфинале на ЛОИ, по победата против селекцијата на Германија. Во последниот филтер пред финалето, Змајчеки ќе играат со триколорите кои беа поуспешни од Италија.

Американците ја совладаа Шпанија во 1/4 финалето и закажаа меч против кенгурите, кои пак немаа проблеми со Аргентинците и го испратија Луис Скола во пензија, во неговиот последен настап во дресот на гаучосите.

Резултати:

Словенија – Германија 94:70
Италија – Франција 75:84
Шпанија – САД 81:95
Австралија – Аргентина 97:59

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top