https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 3: Словенија и Шпанија ќе играат за првата позиција

фото: FIBA

Словенците победија против Јапонија, Шпанците против Аргентина и со по два триумфа во групата, овие две репрезентации во третото коло ќе се борат за првото место во друштвото Ц.

Аргентина во последната рунда ќе игра со домаќинот на ЛОИ во Токио, но ќе чека и на резултатите во другите две групи, во битката за двете најдобропласирани трети селекции.

Резултати (м):

Словенија – Јапонија 116:81
Шпанија – Аргентина 81:71

Резултати (ж):

Канада – Јужна Кореа 74:53
Шпанија – Србија 85:70

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top