https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 2: Лука ја уништи Аргентина

фото: FIBA

Лидерот на Словенија, постигна 48 поени изедначувајќи се со Еди Палубинскас за Австралија во Мoнтреал 1976-та, а пред нив е само бразилската легенда Оскар Шмит со 55 поени од 1988-та.

Ова беше олимписко деби за словенечката репрезентација, а Лука Дончиќ има само 22 години.

Резултати (м):

Аргентина – Словенија 100:118
Јапонија – Шпанија 77:88

Резултати (ж):

Јужна Кореа – Шпанија 69:73
Србија – Канада 72:68

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top