https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 10: Паднаа рекорди во женското финале

фото: FIBA

Американките беа убедливи во последниот меч на ЛОИ во Токио, со 90:85 во битката за златото против домашната репрезентација, што им е 7-то редоследно злато за изедначување на рекордот во тимските олимписки спортови.

Сју Брд и Дајана Тураси по петти пат во кариерите се закитија со златен медал, што е рекорд во историјата на ЛОИ и на сите натпреварувања под капата на ФИБА. Селекторот Доун Стили е првата со титула како играч и тренер.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top