https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 1: Борбената Франција ја приземји индиспонираната Америка

фото: FIBA

Триколорите славеа против првиот фаворит за златото и покажаа дека на кошаркарскиот турнир во Токио, нема простор за однапред испланирани резултати во големите мечеви.

Италија во финишот направи пресврт против Германија која не знаеше да победи, Чешка очекувано славеше против Иран, како и Австралија против Нигерија.

Резултати:

Иран – Чешка 78:84
Германија – Италија 82:92
Австралија- Нигерија 84:67
Франција – САД 83:76

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top