РЕГИОН

Демонстрација на брутална сила!

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Играчите на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, немаа милост за црногорската гордост, совладувајќи го тимот на Ловќен од историското Цетиње, со 55:96.

По 10 минути штрковите водеа со 13, на полувремето 18, а на крајот на третиот период имаа 34 поени предност. Ова беше нивна 6-та победа на 9 меча, во АБА 2 лигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top