ПОЧЕТНА ЕВРОПА Делије го откорнаа Калиниќ, останатиот дел од публиката им се зададе в...

Делије го откорнаа Калиниќ, останатиот дел од публиката им се зададе в лице

сподели
фото: mondo.rs

Најжешките симпатизери на Црвена звезда, го навредуваа поранешниот член на нивниот клуб, кој помина една сезона во редовите на црвено-белите и ја освои тројната круна (првенство и Куп на Србија и АБА лига).

Причина е неговиот став дека Србија треба да заборави на проблемите со Косово и да продолжи понатаму со животот, што во никој случај не им се допаѓа на Делије, кои традиционално пропагираат националистичка содржина во навивањето.

Откако останатиот дел од публиката сфати што се случува во салата, следеше жестока реакција од трибините упатена кон навивачите што го навредуваа играчот, а за малку биле избегнати и пресметки и инциденти во Арена.