ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Дебитантот изгоре во гостиварскиот пекол

Дебитантот изгоре во гостиварскиот пекол

сподели

Екипата на Гостивар ја оствари најубедливата победа во првите четири натпревари од стартното коло во домашното првенство. Пред своите гледачи ја совлада ФМП Академија со 95:75.

kfsm.mk

Ѓорѓе Џелетовиќ го одбележа не само натпреварот, туку и целото коло постигнувајќи 37 поени. ФМП Академија, која го одигра својот прв натпревар во елитата, беше предводена од Делипетров и Шалев кои постигнаа по 13 поени.