РЕГИОН

Дебакл на Работнички, за крај на настапот во Сараево

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Затворениот турнир што се одигра во босанската престолнина, заврши со навредувачки пораз од Широки, за најтрофејната македонска екипа – 106:77 (17:18, 18:19, 41:18, 30:22).

Пораз може да се случи, разликата може да биде и поголема, но фактот што еден од двата синонима за македонската кошарка прими 71 поен во едно полувреме, е запрепастувачки.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top