https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Дамите ќе ги дознаат противниците на „Денот на жената“

фото: FIBA

Светската Куќа на кошарката реши да ја одржи ждрепката за претстојниот Еуробаскет 2021 во женска конкуренција, на 8-ми март.

Истата ќе биде пренесувана во живо, од Валенсија, на Youtube каналот на ФИБА и на Facebook страната на европското првенство.

foto: FIBA

Учесниците на следниот континентален собир се поделени во 4 шешири, во зависност од нивните резултати на ЕП 2019 и во квалификациите за ЕП 2021.

Ќе бидат извлечени по 4 екипи во 4 групи, а женскиот континентален шампионат ќе се игра од 17-ти до 27-ми јуни годинава, во Франција и Шпанија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top