https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Четврта победа во низа за ТФТ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Екипата од скопско Тафталиџе славеше на гостувањето кај МЗТ Скопје 2, со 74:90 во рамките на 20-то коло во домашното првенство. Последниот период беше решавачки за високата победа, иако гостите го контролираа целиот меч од резултатска гледна точка.

Ова беше втор триумф ротив истиот противник, за составот на ТФТ, кој победи и на Кале (76:65) во заостанатиот натпревар од 8-то коло, кој се одигра на 10-ти март. ТФТ има 12 победи и 4 порази на втората, МЗТ 2 има скор 4/13 на 8-та позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top