РЕГИОН

Центарци погодуваа и од дома, ја секнаа Сутјеска

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Дебитантот во АБА 2 лигата, победи со убедливи 84:62 во рамките на 9-то коло во регионалното натпреварување, што е витален триумф за понатамошен пласман на скопскиот тим.

Работнички погоди 11/27 за три поени и имаше 20/24 за два поена. Особено беа впечатливи неколку погодени шутеви на Мулалиќ, Балмазовиќ и Питс, од безизлезни позиции.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top