МАКЕДОНИЈА

Чаирчани славеа и во Битола

фото: Bitola News (архива)

Скопската екипа се радуваше на триумф во Битола, по охридскиот, со што е убедливо прва со 14/1 на врвот на табелата во западниот дел од Втората лига. Ангели на источната страна славеа против Про Баскет во Кавадарци, а Баскет Кам победи кај Куманово.

Исток:

Про Баскет – Ангели 56:129
МКК Куманово – Баскет КАМ 69:72

Запад:

Хераклеа – Чаир 2030 82:86
Риниа – Мега Баскет 89:80

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top