РЕГИОН

Бундовиќ и Мулалиќ го предводеа орото

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Шутерски расположената екипа на Работнички имаше неверојатни 74,1% за два поена и високи 40,7% за три поени, крунисани со убедлив триумф против Сутјеска со 84:62.

Бундовиќ постигна 18 поени со 83% реализација од поле, Мулалиќ имаше еден поен помалку со 54,5% реализација, а Питс реализира 11 поени со 44,4% вкупна реализација.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top