https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Бубе и Питс му раскажаа на Куманово

foto: ABA League/Dragana Stjepanovic

Третата победа во низа, е голем исчекор на Работнички кон битката за титулата во македонското првенство. Кумановци паднаа пред натрофејната македонска екипа, со 79:72.

Младеновски имаше 18 поени со 14 скока, а Питс реализира 32 поена за победникот, кој сега по 19 кола има 9/5 на 9-та позиција на табелата, а заостанува поради АБА 2 обврските.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top