ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) БоНба во последните секунди, за Баерн, во Минхен

(ВИДЕО) БоНба во последните секунди, за Баерн, во Минхен

сподели
фото: Bonn

Екипата што последна го победи баварскиот гигант во рамките на германските натпреварувања, повторно му го стори истото на фаворизираниот шампион на оваа земја, во 1/16 финалната фаза од Купот, во Ауди Дом со 84:85.

Последен пат во Германија, Баерн забележа пораз на 12.05.19, исто така од Бон (102:98), но во лигата. Баварците не успеаја и минатата година во Купот, каде славеше Бамберг, а последнат атитула им е од сеозната 2017/18.