https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Бојан Богдановиќ ќе игра за Хрватска

фото: FIBA

Кошаркарот на Јута Џез најави дека ќе биде дел од селекцијата на коцкестите, во рамките на претстојните квалификациски натпревари за пласман на Летните Олимписки игри.

Хрватска ќе биде домаќин на еден од квалификациските турнири, во Сплит и ќе игра во групата Б, против Бразил и Тунис. Во другата група се ГЕрманија, Тунис и Мексико.

Само победникот на турнирот ќе се пласира на завршниот турнир на ЛОИ, кои ќе се одржат во Токио.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top