https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Бламажа на Хрватите, Србите едвај се извлекоа

фото: FIBA

Соседот со 83:76 славеше против Филипини и ја оствари втората победа на олимписките квалификации, додека Коцкестите со 94:67 загубија дома од Бразил предводен од Ацо Петровиќ, кој пред овој ангажман беше селектор на Хрватска.

На другите мечеви:

Грција – Канада 91:97
Уругвај – Турција 86:95
Ангола – Словенија 68:118
Мексико – Русија 72:64
Венецуела – Јужна Кореа 94:80
Сенегал – Италија 0:20 (ковид)

Само победниците на четирите турнирите кои се играат во по две групи, ќе се пласираат на ЛОИ што годинава ќе се одржат во Токио.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top