МАКЕДОНИЈА

Бламажа и катастрофа на Работнички во Куманово

Во многу нешта, овој пораз во Куманово потсети на оној во Сараево, од Широки (foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic).

Најтрофејната екипа си поигрува со рејтингот што се градеше со години, на моменти играјќи ужасно и во домашниот шампионат и во регионалната АБА 2 лига.

Кумановци го искористија ноншалантниот момент, задавајќи и на дебармаалската гордост, која практично отиде на гости со 8 играчи, ретко виден удар со 95:70.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top