https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Битолска зима, во Кавадарци

фото: КК ПЕЛИСТЕР

Пелистер беше убедлив против Еуро Никел во „Јасмин“ со 75:102, за 13-та победа и задржување на врвот, сезонава, во Првата македонска лига. На почетокот домаќините поведоа, но до полувремето беше воспоставена очекуваната рамнотежа, со 38:58.

Кесар беше прв стрелец со 26 поени, Вилијамс реализира 23 поени со 10 асистенции. Малешевиќ постигна 17 поени, Бојан Трајковски имаше 14 поени. Во редовите на кавадаречниот тим, предводеше најискусниот, Мијатовиќ кои имаше 12 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top