МАКЕДОНИЈА

Битолчани подобри од новајлијата од Скопје

фото: КК Пелистер (Facebook)

Пелистер имаше резултатски проблеми со Феникс во во првото полувреме, но славеше со 86:74 (26:25, 19:23, 30:12, 11:14) и остана непоразен по три кола во првенството. Скопскиот тим го прокнижи вториот пораз, во дебитантската прволигашка сезона.

Стајиќ со 13 поени, со 5 скока и 8 асистенции, патем и со висок процент на реализација (1/1 за 2, 3/4 за 3) од поле имаше највисок индекс (19) кај домашните. Кај гостите, Кларк постигна 20 поени, со 4 скока и 6 асистенции, додека Морган имаше 18 поени со 10 скока.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top