https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Безбеден во разигрувањето, МЗТ си дозволи да промовира таленти

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Македонскиот шампион славеше со 71:90 против домаќинот на АБА 2 балон-турнирот Златибор и пласманот на 5-та или на 6-та позиција, му зависи од исходот на мечот Студентски центар – Подгорица, во кој треба да навиваме за „гостинската“ екипа.

Првите поени за аеродромци ги постигна Димитар Иванов (2003, 195), кој за 02’19” на паркетот имаше два поена, со еден единствен прецизен удар од поле, на кој додаде и еден скок во дефанзивата, во неговиот втрор настап (01’15” – Борац од Бања Лука).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top