https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Баскет КАМ е шампион кај дамите

ФОТО: КК Баскет КАМ (Facebook)

Со победата 86:66 во и со вкупни 3:1 по брејкот во Скопје во третиот натпревар, екипата од Македонска каменица е новиот првак во македонското женско првенство.

Македонската репрезентативка Анџелика Митрашиновиќ, која постигна 24 поени со 10 асистенции и 9 скока во последниот меч, беше избрана за МВП на финалето.

Баскет КАМ ја потврди доминацијата во женската кошарка сезонава, со освојувањето на шампионатот и на Купот на РМ, први две титули во историјата на клубот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top