ЕВРОПА

Барса ќе се „коцка“, Звезда и ЦСКА имаат по две победи

acb Photo / Fernando Ruso

Каталонците гостуваат во Монако, во рамките на четвртото коло од премиерното европско натпреварување. Барселона е лидер на табелата во Евролига со 2/1, додека Монако е на едно место под плеј-оф зоната, на 9-та позиција со учинок 1/2.

ЦСКА Москва ќе и биде домаќин на Црвена звезда, двата тима влегуваат во овој дуел со по две евролигашки победи во низа. На последните два меѓусебни меча во ова натпреварување, скорот е 1:1, дуели на кои победуваа домаќините.

3-то коло:

ЦСКА Москва – Црвена звезда (19:00 ч.)
Монако – Барселона (19:00 ч.)
Олимпијакос – Жалгирис (20:00 ч.)
Милано – Анадолу Ефес (20:30 ч.)
Реал Мадрид – Панатинаикос (21:00 ч.)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top