https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Бамберг го декласира лидерот

foto: Casademont Zaragoza

Вајли и Сарагоса неочекувано претрпеа тежок пораз во Германија, во рамките на групата „Л“ во Лигата на шампионите на ФИБА, со преубедливи 117:76. Гостите крахираа во третиот период, кој го загубија со скор 34:16.

Македонскиот репрезентативец имаше 7 поени и 1 скок, за скоро 8 минути во игра. Сарагоса останува лидер со две победи и 1 пораз, пред екипата на Нимбурк со 2/0, Бамберг со 1/2 и Сасари со 2 пораза по првите две кола.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top