МАКЕДОНИЈА

Баделки максимални на западната, Вардар во чекор со лидерот на источната страна

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Најтрофејната екипа во нашата женска кошарка ја забележа и десеттата победа во првенството, победувајќи го конкурентот за висок пласман, екипата на Струга со преубедливи 80:41. Трокал славеше против Пантери со 59:35, во западниот дел од лигата.

Истокот го одбележа победата на Вардар против Куманово, исто така со преубедливи 107:34, со што актуелниот носител на двете круни се наоѓа на втората позиција, зад освежувањето кај дамите Баскет Кам, со максимални 9 победи во 9 одиграни натпревари.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top