МАКЕДОНИЈА

Баделки го совладаа Работнички, Вардар славеше кај Крива Паланка

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Македонскиот претставник во WABA лигата беше убедлив против екипата од Градски парк со 92:46, дозволувајќи му на противникот 22 поена во првата, а потоа 24 поени за 30 минути во преостанатиот дел од мечот.

Вардар славеше на гости кај Крива Паланка исто така со убедливи 55:88. Победниците имаат перфектни 4/0, Крива Паланка има 2/2, додека Работнички нема победа во четири одиграни средби на стартот на сезоната.

Екипата на БАскет КАМ победи против МЗТ Скопје Аеродром со убедливи 109:40 и се наоѓа на 3-та позиција со учинок три победи и еден пораз, доживеан од Бадел, тимот што минатата сезона го совлада за двете титули.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top