РЕГИОН

Бадел загуби од фаворитот Цеље, Монтана оствари рекорд

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Во рамките на 2-то коло во WABA лигата, екипата на Бадел 1862 беше поразена од апсолутниот фаворит, тимот на Цинкарна Цеље со 59:92. Трајчевска постигна 19 поени за домаќинот, Стојановска имаше 14, Димова 11. Кај шампионот на Словенија, се истакна Рамона со 25.

Екипата што тесно во првото коло го победи Бадел во Скопје, тимот на Монтана славеше со клупски WABA рекорд, 100:45 против претставникот на БиХ, составот на Бановиќи. Будуќност во црногорско-српското дерби, кое беше најавувано како дерби, ја надигра Војводина со 81:58.

Распоред (07.10.2021):

Пламен Пожега – Партизан (18:00 ч.)
Бановиќи – Монтана (17:00 ч.)
Баскет Кам – Орлови (одл.)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top